Kullanıcı Sözleşmesi | Kitap Keyfim
Yardım
Üyelik Arama Yapma, Ürün İnceleme Alışveriş Nasıl Gerçekleşiyor?
Güvenli Ticaret Döngüsü Kredi Kartı Güvenliği Gizlilik Politikası
Satıcı Rehberi Komisyon ve Ücretler Satıcı Başarı Oranı ve Yorumlar
Kullanıcı Sözleşmesi Sıkça Sorulan Sorular Nasıl Ödeme Yapabilirim?
Sistem Nasıl İşliyor? İstediğim Ürünü Nasıl Alırım? Kargo Ücreti Ne Kadar?
Teslimat Süresi Nedir? Elden Satış İmkanı var mı? Ürün Hakkında Nasıl Bilgi Alırım?
Siparişimi Nasıl Takip Edebilirim? Birden Fazla Satıcıdan Ürün Alırsam Nasıl Gönderilir? Site Yönetimine Nasıl Ulaşırım?
Kargo Birleştirme Nedir? Kullanım Koşulları Kimler Satış Yapabilir ?
Kitap Satışı için E-ticaret Sitesi
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı Sözleşmesi

Kitap Keyfim üyeleri bu sözleşmeyi okumuş ve onaylamış kabul edilir.

Taraflar ve Tanımlar
İşbu Kullanıcı Sözleşmesi'nde Kitap Keyfim tarafından işleten www.kitapkeyfim.com.tr adresinden ürün almak isteyen üyeler Alıcı ve satış yapmak isteyen üyeler Satıcı olarak tanımlanır. Sözleşme, kullanıcı siteye üye olduktan sonra geçerlilik kazanır ve üyeliğin durdurulması ya da üyeliğinin sonlandırılmasıyla sona ermiş sayılacaktır.
Üyelik
Alıcıların siteye üyelikleri üyelik formunu doldurmasıyla başlar. Satıcı üyeler gerekli belgeleri Kitap Keyfim' e dijital ortamda göndermelidir.
Kullanıcı Hak ve Yükümlülükleri

Kullanıcı sözleşme içindeki şartlara ve sitedeki kurallara uygun hareket edeceğini kabul eder ve onaylar.

Alıcıların Hak ve Yükümlülükleri
Alıcı satın aldığı ürünün ücretini Kitap Keyfim hesabına öder. Yapılan ödemenin ardından ürün en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilir. Ürün teslim alındıktan sonra 3 gün içinde sistemden onaylanmalıdır. (Yurtdışından işlem yapan alıcılar için bu süre 10 gündür.) Alıcı ürünü teslim almadığında teslim almadığını belirtmeyi kabul eder.

Alıcı gönderilen ürünü mazeretsiz iade etmek istediğinde, ürün teslim alındıktan 7 gün içinde kargo masrafları kendisine ait olmak üzere ürünü gönderir ve ödemesinin iadesi için Kitap Keyfim' e iade işlemi talebinde bulunacağını kabul eder. Satıcı tarafından gönderilen ürün yanlış ürün ya da belirtilen özelliklerden farklı ise 7 iş günü içerisinde kargo bedeli satıcıya ait olmak üzere iade edilir. Satıcı ürün iadesini sistemde onayladıktan sonra alıcıya para iadesi yapılır. Alıcı ürünü aldıktan sonra sitede yazdığı yorumların tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisine aittir.
Satıcı Hak ve Yükümlülükleri

Satıcı ürün satmak amacıyla üyelik belgelerini göndermesi halinde ürün ekleme yetkisine ulaşır. 

Satıcı satışa sunduğu ürün mülkiyetinin kendisine ait olduğunu, KDV dahil tüm vergi yükümlülüklerinin kendisine ait olduğunu kabul ve beyan eder. Satıcı ürünlerin Yasaklı Ürünler maddesindeki ürünlerden olmayacağını, ürün açıklamalarına yazdığı bilgilerin doğru ve tam olduğunu aksi takdirde ortaya çıkacak tüm hukuki zararlardan sorumlu olacağını kabul ve beyan eder. Satıcı hak ihlal edemeyeceği gibi, satışa sunduğu tüm ürünlerin telif haklarından sorumlu olduğunu kabul ve beyan eder. Satıcı talep edilen ürünü 3 iş günü içinde kargoya vereceğini ve sisteme gireceğini, 3 iş günü içerisinde kargoya verilmeyen ürünler için Kitap Keyfim ve alıcıdan herhangi bir hak ve ücret talep etme hakkının olmadığını kabul eder. Alıcı ürünün sitede tanımlanan ürün olmaması veya eksik tanımlanmış olması durumunda kargo ücreti satıcıya ait olmak üzere iade yapma hakkına sahiptir. Alıcı tarafından yazılan yorumlar kişisel hak ve hürriyetlere tecavüz niteliğinde olduğunda satıcı durumu Kitap Keyfim' e bildirilerek incelenmesi ve hukuka aykırı ifadelerin silinmesini talep edebilir. Satıcı, alıcının hükümlerini yerine getirmesi sonrasında Kitap Keyfim hesabında bekletilen ürün bedelinin, KDV dahil hizmet bedeli kesildikten sonra Kitap Keyfim' e bildirdiği banka hesabına transfer edileceğini kabul ve taahhüt eder.

Anlaşmazlıklar ve Tazminat

İşbu sözleşmenin uygulanmasında Türkiye Cumhuriyeti Hukuku uygulanacaktır. Bu sözleşmeden doğacak her türlü hukuki meselelerin çözümünde Kocaeli Mahkemeleri ve İcra daireleri yetkilidir.

Sözleşme Değişiklikleri ve Feshi

Kitap Keyfim işbu sözleşmeyi site üzerinde ilan etmek suretiyle tek taraflı değiştirebilir. Sözleşme kullanıcının tek taraflı beyanı ile değiştirilemez. Bu sözleşme kullanıcı siteye üye olduktan sonra geçerlilik kazanır, üyeliğin duraklatılması ve ya sonlandırılması ile sona ermiş sayılır.

   
Kurumsal
Hakkımızda
Misyon ve Vizyon
Sanal Mağaza
İletişim
 
Üye İşlemleri
Yeni Üyelik
Şifremi Unuttum
Siparişlerim
Online Ödeme
 
Kitapçı İşlemleri
Müşteri Hizmetleri
Kitap Satıcıları
Yeni Kitapçı Başvurusu
Kitapçı Girişi
 
Güvenli Alışveriş
Müşteri Hattı
0532 782 60 50
 
Bizi Takip Edin
Kitap Keyfim © 2016