Çocuk Parklarında Ücretsiz Kitap Dağıtacak - Gerçek Kocaeli | Kitap Keyfim
Çocuk Parklarında Ücretsiz Kitap Dağıtacak - Gerçek Kocaeli
Paylaş

SAHAF DENİLİNCE AKLA 0 GELİYOR!

ÖSS, KPSS kitabı satanların zaten hemen hemen hepsi sahaflık vasfını yitirmişlerdir. İşine tutkuyla bağlı, Kocaeli’de sahaflık denilince akla gelen belki de ilk isim, Rüyam Cafe, Kitap Keyfim’in sahibi Şerafettin Ergül ile sahaflığın inceliklerini konuştuk.Üye ol, kitabını seç, çaylar bizden denilince de akla gelen Rüyam Cafe, Kitap Kayfim’dir.

KİTAPÇILAR DEĞİL TOPLUM ZENGİN OLSUN

Biz sorduk Şerafettin Ergül konuştu ve bakın neler dedi. İşte o sohbetten bir bölüm: ‘’Ben kitap satarak zengin olmayı istemiyorum, amacım insanları ve toplumu kazanmak. Kitapçılar zengin olmasın toplum zengin olsun, en büyük zenginlik bilgidir, dönüşü geç oluyor ama kalıcı oluyor.  Bizim görevimiz yok olmak üzere olan bütün kitapları gün yüzüne çıkartmak. Biz insanları güzelliğe bilgiye davet ediyoruz. 
ÇOCUKKEN BABAMLA ÇAY SATIYORDUK
Ben 20 yılı aşkın süredir kitapların içindeyim, çocukluğumda içimde ruhumda ukde eden kitaplara geri döndüm. Benim çocukluğumda ulaşamadım kitaplar sevdam olarak içimde ve yüreğimde kaldı. Yani kitap aşkı çocukluğumdan geliyor. Çocukken esnaf çay ocağında babamla birlikte çay satıyorduk.

ÇAY PARASI İLE KİTAP ALDIM

Dedim ki ben kitaplarımı getireyim buraya, hem kitaplarımı burada okuturum insanlara, hem de takas yaparız diye kendi kitaplarımla başladım.  Çocukluğumda satmaya kıyamadığım okuduğum bütün kitapları koydum derken çay sattım sattığım çay parasıyla kitap aldım. Öyle böyle derken yıllar geçince kitaplar çoğaldı ve yerini artık çay kitaba bıraktı O yüzden logomuzda babamdan miras kalan bir bardak çay vardır.

ÇOCUKLARA KİTAP SATMAM

Çocukluğumda kitaplara ulaşamadığım için ve kitaba olan özlemim yüzden çocuk kitaplarını asla satmam ve göz göze geldiğim her çocuğa hediye ederim. Çocuklar hiçbir şeyi unutmazlar onların ruhuna dokunmanız lazım ve o kitabı bağrına basışını gördüğümde beni inanılmaz bir mutluluk sarıyor. Bana sorsanız ölmeden önce ne yapmak istersin? Diye mutlaka bir çocuğa daha kitap vermek isterim. Yapmak istediğim tek şey bu ve parayla pulla hiç bir şeyle ölçemezsiniz bunu. Benim misyonum ve görevim bu. Benim elimde hemen hemen her türlü kitap mevcut, 100 yıllık 150 yıllık Osmanlıcalar, yazıtlar hatta daha da eskileri mevcut.

BİR TOPLUMU DEĞİŞTİRMEK İSTİYORSANIZ

Benim kitap topladığımı burada bilmeyen yok. Bana mutlaka ulaşıyorlar ve kitaplar bir şekilde bana geliyor. Bizim görevimiz bu. Zamanlar, medeniyetler ve insanlar arasındaki bilgi köprüsünü sağlayarak bunun yok olmasını engelleyip nesilden nesile aktarmak. Bir toplumu değiştirmek istiyorsanız ve 100 yıllık geleceğini garanti altına almak istiyorsanız 10 yıl eğitime ve kitaba önem vereceksiniz.

DEVLET ELİYLE KİTAPLAR ÜCRETSİZ VERİLMELİ

10 yıl içerisinde kitabı okumayı eğitimin sürekli destek diyeceksiniz 10 yıl sonra ülkenin 100 yıllık geleceğini garanti altına alırsınız. Okul öncesi eğitim ve dâhil bütün çocuk kitaplarını ücretsiz yapacaksınız, 12-13 yaşına kadar bütün kitapları devlet ücretsiz sağlamalı. Çocuk kırtasiye gittiğinde kitap beğendiği zaman onu oradan ücretsiz alabilmeli. 

OKUYAN KAZANIR, BİZİM SLOGANIMIZ BU

Birçok aile var çocuğuna kitap alamayan ve çocuk kitaplara özlemle bakıyor Ben yakaladığıma hemen kitap verebiliyorum Peki ya benim göremediklerim. Çocuklarımızın gözlerindeki ışığı söndürmeyelim. Benim babam odun taşıyordu, ben kitap taşıyorum. Adım adım benden sonrakilerde bir aşama daha yukarı götürecekler. Okuyan kazanır bizim sloganımız bu. 
 
ÇOCUK PARKLARINDA KİTAP DAĞITACAĞIM
 
Çocuk kitapları ile ilgili çalışma başlattım ve seyyar kütüphane yapmayı düşünüyorum. Çünkü her çocuk buraya gelemiyor ama her çocuk parka gidiyor. Ben de çocuk parkına gidip onlara kitap dağıtacağım. Sadece Türkiye’de değil dünyada bile en ucuz kitabı veren benim, 1 liraya bile kitap veriyorum çaydan daha ucuz.1 liraya kitap alabileceğiniz tek site bizim sistemiz.

KÜTÜPHANELERİ ÇOĞALTIRSANIZ  CEZAEVLERİNİ BOŞALTIRSINIZ

Kitap sizi bir cümleyle için ağlıyorsa o kitabı rahatlıkla okuyabilirsiniz. Kötü kitaplar kötü yemekler gibidir, zorlamayın kendinizi okuyamazsınız. Sizi yakalayamayan kitabı bırakın. Geleceğimizi inşa etmek için kitaba sarılmalıyız. Ve 10 yıl çocuklara kitapları ücretsiz verirseniz 10 yıl sonra ülkede kötü alışkanlıkların azaldığını ve cezaevlerinin boşaldığını göreceksiniz. Kütüphaneleri çoğaltırsanız  cezaevlerini boşaltırsınız.

KİTAPLAR BENİM ÇOCUKLARIM

Zamanımızda çok fazla çöp ve ise yaramayan kitaplarda basılıyor kitapların üzerindeki sansür ve baskıda kalkmalı, daha özgürce yazabilmeli. Bir toplumda gazeteci ve yazar ne kadar özgürse toplumun geleceği de o kadar garanti altındadır. İsteriz ki yazılan eserler çoğalsın okuyanlar çoğalsın. Yazan ile okuyanı buluşturmak için projeler üretilmeli. 
 
DURAKLARDAKİ KÜTÜPHANELER
 
Duraklara yapılan kütüphanelerle ilgili bir projemiz var. Onların boş olmaması lazım o kütüphaneler yeter ki çoğaltsın. Ben onları doldururum bana yeter ki yetkiyi verin. 1850’li yıllarda Londra Belediyesi seyyar bine yakın kütüphane yapmış ve sorumluluğunu kitap satıcılarına vermiş. Ve 1850’ lerdeki o gelişme bugünün İngiltere’si.
 
DÜNYAYA BİLGİ İLE HÜKMEDERSİNİZ
 
Siz yeter ki bir tohum atın bilgiyle tüm dünyaya hüküm edersiniz. Siz hiç kavga eden kitap gördünüz mü? Bak bir sürü kitap var burada, renkleri ayrı dilleri ayrı. Bunlar benim çocuklarım ve bunlar hiç kavga etmezler hiç kötü söz söylemezler. Bana asla ihanet etmezler, üstelik okudukça masumiyetimiz de artar. HABER: Esra SÖZER
 
Adres: Rüyam Cafe (Belsa D Kapı ATM’ler Yanı)
 
İletişim0532 782 6050 – 0262 323 1923
 
İnfo@kitapkeyfim.com.tr
 
Facebook.com/kitapkeyfim 
 
twitter.com/kitapkeyfim


Diğer Haberler

İstersen takas yap - Kocaeli Bizim Şehir

İzmit’in tanınmış sahaflarından Şerafettin Ergün kitap satışını Belsa Plaza’da Kitap Keyfim’de yapıyor. Rüyam Cafe’de ...

Devamı »‘Kitap hamalı’ tarih biriktirdi - Kocaeli Barış Gazetesi

İzmit’te, 57 yaşındaki Şerafettin Ergül, 45 yılda yaklaşık 200 bin kitap biriktirdi

Devamı »Bu haberde bir tarih yatıyor 45 yılda 200 bin kitap biriktirdi! - Sözcü

İzmit''te yaşayan 57 yaşındaki Şerafettin Ergül, 45 yılda yaklaşık 200 bin kitap biriktirdi. Şerafettin Ergül'ün sığın...

Devamı »“Kitabın hamallığını yaparak bu topluma ve insanlığa hizmet etmeyi istedim” - Bölge Muhabirliği

“Kitabın hamallığını yaparak bu topluma ve insanlığa hizmet etmeyi istedim”

Devamı »kitap Keyfim Belgeseli

Devamı »A Haber belgeseli

Devamı »Adım adım dünya kenti: Kocaeli

Kocaeli Kitap Fuarı

Devamı »Minik Avuçlara Kitap Bıraktık

Çocuk Esirgeme Kurumu

Devamı »Kitap fuarında bu sergiye mutlaka uğrayın… - Mavi Kocaeli

Kitap fuarında bu sergiye mutlaka uğrayın…

Devamı »Kitaptan sonra pul koleksiyonu - Demokrat Kocaeli

İlimizde ‘Kitapçı Şeref’ olarak bilinen Şerafettin Ergül’ü tanımayan yoktur. Şuanda Bağçeşme’deki dubleks evinin üst k...

Devamı »Kitap Keyfim - TRT Belgeseli

Kitap Keyfim - TRT Belgeseli

Devamı »İzmitli Sahaf, İnternetten Satışa Başladı - DHA

İZMİT'te 20 yıldır sahaflık yapan Şerafettin Ergül, kitaplar işyerine sığmayınca internetten satışa başladı...

Devamı »Doğan Haber Ajansı

Ergün AYAZ/İZMİT (Kocaeli), (DHA) - İZMİT'te 20 yıldır sahaflık yapan Şerafettin Ergül, kitaplar işyerine sığmayınca i...

Devamı »Atak Mail Röportaj

Kendini bir düşbekçisi olarak tanımlayan İzmit’in eski sahaflarından Şeref Ergül ile kitaplara dair çok özel bir söyle...

Devamı »Kitap Keyfim

Kitap Keyfim

Devamı »Toplam Kayıt : 18
   
Kurumsal
Hakkımızda
Misyon ve Vizyon
Sanal Mağaza
İletişim
 
Üye İşlemleri
Yeni Üyelik
Şifremi Unuttum
Siparişlerim
Online Ödeme
 
Kitapçı İşlemleri
Müşteri Hizmetleri
Kitap Satıcıları
Yeni Kitapçı Başvurusu
Kitapçı Girişi
 
Güvenli Alışveriş
Müşteri Hattı
0532 782 60 50
 
Bizi Takip Edin
Kitap Keyfim © 2016